Freya Cat, Ústí nad Labem 3

základní organizace Českého svazu chovatelů - Sdružení chovatelů koček


Chováme...

Ragdol - nejnápadnějším rysem jejich povahy je klid, poddajnost a velký kus důvěry k lidem i zvířatům. Jsou to neobyčejně vyrovnaná zvířata, které se přizpůsobí i chodu rušnější rodiny. Drápky vytahují minimálně, spíše se snaží utéci.
Své jméno - ragdoll - nezískali náhodou, ale díky svému dalšímu rysu: když ji někdo zvedne ze země, okamžitě se uvolní jako hadrová panenka (ragdoll).
Údajně také disponují extrémně vysokou odolností proti bolesti, což se jim v určitých situacích může stát až osudným - bohužel je na světě ještě mnoho lidí, kteří těmto předsudkům věří. Kočky tohoto plemene naopak pociťují bolest stejně jako jiná plemena koček.

Ragdoll je masivní velká kočka se svalnatým tělem. Končetiny jsou středně dlouhé, zadní o něco delší než přední. Hlava má tvar klínu. Uši jsou středně velké, nasazené daleko od sebe a se zakulacenými špičkami.
Srst je středně dlouhá s hustou, měkkou a hedvábnou texturou. Na těle leží, neodstává. Na krku je srst delší a vypadá to jako kdyby kočka měla bryndáček.

Chovatelské stanice koček ragdol

Rochambo*CZ - www.ragdoll-kocky.cz

logo Freya Cat
© Freya Cat 2009